Memoriál Josefa Odložila 2023

353348830_781093513747066_2726046554270798798_n

Jubilejní 30. ročník Memoriálu Josefa Odložila je za námi a my chceme poděkovat všem fanouškům, které neodradilo počasí a přišli zafandit skvělé atletice. Zároveň samozřejmě i atletům, protože dnes to letos byl obrovský boj.

Viděli jste 6. memoriálové vítězství Jakuba Vadlejcha za 82,55m, 2. místo Nikoly Ogrodníkové za 58,83, kdy zaostala za Chorvatkou Kolakovou a taktéž druhé místo Tomáše Staňka, který zaznamenal jediný platný pokus.

Vít Müller si i v deštivém počasí dokázal na 400 m překážek zlepšit osobní rekord a za 49,14s bral druhé místo, ženskou disciplínu ovládla Nikoleta Jíchová.

2. místo v dálce obsadil 17-ti letý létající fotbalista Petr Meindlschmid před Radkem Juškou. Disciplínu vyhrál Američan William Williams.

Hlavní závod na 1500m, ve kterém Josef Odložil získal stříbrnou olympijskou medaili, nabídnul velké drama do úplného konce. Na cílové čáře se radoval Abdurahman z Etiopie, který o 17 setin porazil Hasida Rizqy z Maroka. Nejlepší z Čechů byl sedmý Jan Friš za 3:40s.

Děkujeme moc za přízeň a budeme se těšit na Julisce zase za rok, nebojte se – počasí bude mnohem lepší. Pracovník, který měl na starosti objednávání počasí byl na hodinu vyhozen.