Memoriál Josefa Odložila 2024

441951488_945456607361899_7267635399562499578_n

Srdečně Vás zveme na největší atletickou akci v Praze!

Na Memoriálu Josefa Odložila se představí nejlepší čeští atleti – Jan Veleba, Petr Svoboda, Radek Juška nebo Amálie Švábíková.

Velmi kvalitní bude závod na 400m, o který był takový zájem, že se nedostali ani atleti s osobními rekordy 49,5 – 49,8.
Skvěle obsazený je I závod na 1500m, kde by se mělo útočit na rekord Memoriálu. Oštěp žen ozdobí olympijská vítězka Haruka Kitagučiová z Japonska.

Na 100m bude také rušno, uvidíte mnoho atletů s osobním rekordem pod 10s.

Jednou z hlavních postav atletického klání na Julisce bude bezpochyby již legenda Petr Svoboda. „Je pro mě neuvěřitelnou ctí být součástí závodu, který je na mém rozlučkové turné.  Je to moje srdcovka a porazil jsem zde plno zvučných jmen. A že to bude jako Memoriál Františka Fojta, který byl u mé první medaile v Turíně je neskutečné. Půjdu vyhrát a doufám, že to bude třešničkou na dortu na tomto mítinku,“ řekl Svoboda.

Pořadatelé letos připravili v hlavním programu celkem 15 disciplín, z toho 5 pro ženy a 10 pro muže. Hlavním závodem bude již tradičně běh na 1500 m mužů, ve kterém Josef Odložil získal v roce 1964 stříbrnou medaili na olympiádě v Tokiu.